Below is a list of the designated timeslot for each department to collect their free Gymshark hoodies.  Today (Thursday 16 December), all line managers will be contacted by a member of the fundraising team and allocated a specific time slot for representatives to collect their team’s gifts from the front of each site. 

Please look up your department and then speak to the designated lead contact about receiving your hoodies, please do not contact the fundraising team with any specific queries as we will not know specific information about your ward or department, other than the allocated timeslot.

On Friday, the fundraising team will be outside the front of the buildings at the below times for you to pick up your FREE Gymshark gift: 

  • Children’s Hospital from 9am to 2pm
  • Women’s Hospital from 9am and 1pm
  • Parkview from 10.30am to 12.30pm

Please arrive only at your designated time slot to avoid congestion. Make sure facemasks are worn and you adhere to social distancing, even when outside.

Your allocated jumper, which was dependent on availability, will be distributed based on the information and wards/departments you provided at registration.

The fundraising team will be doing all they can to make sure as many Gymshark gifts find their lucky recipients, so please be patient.

If you're working from home it's likely your gift will still make its way to your ward or department.

 

Time Slot

Department

Name of department lead who has been contacted

9.00-9.05

BCH - FTB

Adam Beales

9.00-9.05

BCH - FTB Home Treatment

Tafadzwa Mukuhlani

9.00-9.05

BCH - KIDS/NTS

Alex Phillpott

9.05-9.10

BCH Anaesthetics

Dr Ed Carver

9.05-9.10

BCH Appointment Booking Centre

Mrs Sharon Harvey

9.05-9.10

BCH Audiology

Rebecca Lawerence

9.10-9.15

BCH Burns

Clare Thomas

9.10-9.15

BCH Cancer Nurse Specialist Team

Rebecca Andersson

9.10-9.15

BCH Cardiac Services

Bryony Winnall

9.15-9.20

BCH Cardiology

Laura Shipley

9.15-9.20

BCH Chaplaincy

Paul Nash

9.15-9.20

BCH Cleft Lip & Palate Team

Michelle Jones

9.20-9.25

BCH Clinical chemistry

Phil Hurley

9.20-9.25

BCH Clinical coding

Rachel Weyham

9.20-9.25

BCH Clinical Education Team

Kerry Reaney

9.25-9.30

BCH Clinical Research Facility

Jennifer Cooper

9.25-9.30

BCH CMiC Team

Rachel Shanahan

9.25-9.30

BCH Cochlear Implant Centre

Kate Hanvey

9.30-9.35

BCH Communications

Chris Davies

9.30-9.35

BCH Complex Care

Annie Martin

9.30-9.35

BCH Contracting

Deborah Lane

9.35-9.40

BCH Corporate Nursing

Tracey Oseland

9.35-9.40

BCH CPAD

Jason Pitt

9.35-9.40

BCH Dental Department

Aisha Hamzah

9.40-9.45

BCH Dermatology

Lisa Butcher

9.40-9.45

BCH Diabetes Home Care

Lesley drummond

9.40-9.45

BCH Dietetics

Carolyn Patchell

9.45-9.50

BCH Directorate Management 0121 333 8386

Mary Hobin

9.45-9.50

BCH Education and Learning

Jay Kumar

9.45-9.50

BCH Education Centre

Julia Arnold

9.50-9.55

BCH Education Reporting Team

Annemarie Aliband

9.50-9.55

BCH Emergency Department

Bridget Wilson

9.50-9.55

BCH Endocrinology

Conor McElroy

9.55-10.00

BCH ENT

Brodie White

9.55-10.00

BCH E-Rostering Dept

Kirsty Rake

9.55-10.00

BCH Estates

Andrew Rodgers

10.00-10.05

BCH Executive Team

Jennifer Whitehouse

10.00-10.05

BCH Eye Department

Katerina Mapouras

10.00-10.05

BCH Facilities

Mark Abella

10.05-10.10

BCH Finance

Gary Williams

10.05-10.10

BCH Finance, Rowchester Court

James King

10.05-10.10

BCH Financial Accounting

Sukey Lal

10.10-10.15

BCH Financial Management

Phil Smith

10.10-10.15

BCH Fracture Clinic

Sam Marriott

10.10-10.15

BCH Fundraising

Helen Miles

10.15-10.20

BCH Gastroenterology

Hayley Thacker

10.15-10.20

BCH General Paediatrics

Jayne Hughes

10.15-10.20

BCH Governance

Aimee Landon

10.20-10.25

BCH Haematology

James Taylor

10.20-10.25

BCH Haemodialysis

Saifa Chiudhury

10.20-10.25

BCH Haemoglobinopathy

Gillian Taylor

10.25-10.30

BCH Hand and Upper Limb Team

Andrea Jester

10.25-10.30

BCH Health Care Records

Julie Khera-Thomas

10.25-10.30

BCH Health in Mind

Amy Naylor

10.30-10.35

BCH Heart Investigation Unit

Krishna kumar

10.30-10.35

BCH Heart Outpatients

Gill Holliday

10.30-10.35

BCH Heart Valve Bank

Indie Bilkhoo

10.35-10.40

BCH HEET (PICU)

Abbi Nash

10.35-10.40

BCH Histopathology

Susan Cavanagh

10.35-10.40

BCH HOC

Sarah Lewis

10.40-10.45

BCH Hospital at Night

Sarah Lewis

10.40-10.45

BCH Human Resources

Joanne Webb

10.40-10.45

BCH ICT

C Stokes

10.45-10.50

BCH Informatics

Paul Franklin

10.45-10.50

BCH Inherited Metabolic Disorders

Catherine Stewart

10.45-10.50

BCH Interpreting - Quality Team

Mark Hillier

10.50-10.55

BCH IPC

Ros Timmins

10.50-10.55

BCH James Brindley School

10.50-10.55

BCH Library

Ann Daly

10.55-11.00

BCH Liver Unit

Lindsay Hogg

10.55-11.00

BCH Logistics

Craig Robertson

10.55-11.00

BCH Main Outpatients

Marc Crocker

11.00-11.05

BCH Maxillofacial Surgery

Jamie Reed

11.00-11.05

BCH Medical Day Care

Joanne Moore

11.00-11.05

BCH Medical Engineering

Jason Marston

11.05-11.10

BCH Medical High Dependency Unit

Katie Barnett

11.05-11.10

BCH Medicine Division

Yvonne Millard

11.05-11.10

BCH Microbiology

PHIL MILNER

11.10-11.15

BCH Neonatal Surgical Ward

Claire Murray

11.10-11.15

BCH Neurology

Vicki Hill

11.15-11.20

BCH Neurophysiology

Peter Bill

11.15-11.20

BCH NSBG

Louise Allen

11.15-11.20

BCH Nutritional Care

Elaine Sexton

11.20-11.25

BCH Occupational Therapy

Madeleine paul

11.20-11.25

BCH Ocean Ward

Verna Salmon

11.20-11.25

BCH Oncology

Rhia Taylor

11.25-11.30

BCH Oncology (Clinical Trials)

Ruth Johnston

11.25-11.30

BCH Oncology (Tumour Register)

Helen Curry

11.25-11.30

BCH Oncology Day Care

Hannah Craig

11.30-11.35

BCH Oncology Nurse Specialist

Helen Queen

11.30-11.35

BCH Oncology Outpatients

Helen Truslove

11.30-11.35

BCH Oncology Research

Jane Cooper

11.35-11.40

BCH Outpatients 3 Waterfall House

Rachel Weyham

11.35-11.40

BCH PACS Team

Olivia Dyer

11.35-11.40

BCH Paediatric Respiratory Medicine

Sharon Campbell

11.40-11.45

BCH Paediatric Surgery

Catherine Stocking

11.40-11.45

BCH Paediatric Urology

Lisa Cooke

11.40-11.45

BCH Pain Service

Rachel Desai

11.45-11.50

BCH Palliative

Helen Queen

11.45-11.50

BCH PALS

Carla johnson

11.45-11.50

BCH Pathology

Kerry Gawthorpe

11.50-11.55

BCH Patient Admin Service Team

julie khera

11.50-11.55

BCH Patient Experience

Rachel Evitts

11.50-11.55

BCH PAU

Gemma Vinicombe

11.55-12.00

BCH Pharmacy

Debbie Butler

11.55-12.00

BCH Phlebotomy

Sian Holmes

11.55-12.00

BCH Physiotherapy

Jemma Mears

12.05-12.10

BCH PICU

Emma Bull

12.05-12.10

BCH Plastic Surgery

Katharine Creamer

12.05-12.10

BCH Play and Youth Services

Emma Eardley

12.10-12.15

BCH Porters

Mark Abella

12.10-12.15

BCH Post Room

mark abella

12.10-12.15

BCH Preadmission team

Vicki Hibble

12.15-12.20

BCH Procurement

Nicola Bishop

12.15-12.20

BCH Quality Improvement Team

Lucy Thomason

12.15-12.20

BCH Radiology

Lorraine Walsh

12.20-12.25

BCH Rare Diseases

Janet TurbervilleGreenley

12.20-12.25

BCH Research and Development

Jayne Groves

12.20-12.25

BCH Respiratory and Cystic Fibrosis Unit

Sue Frost

12.25-12.30

BCH Resuscitation service

Ollie beavan

12.25-12.30

BCH Rheumatology

Kath Creamer

12.25-12.30

BCH Safeguarding Team

Jane Powell

12.30-12.35

BCH Security

Mark Hough

12.30-12.35

BCH Sodexo

Tom Dodd

12.30-12.35

BCH Specialised Medicine Management

Matt Train

12.35-12.40

BCH Speech and Language Therapy

Rebecca OSullivan

12.35-12.40

BCH Stores

12.35-12.40

BCH Surgery A Management

Clare Thomas

12.40-12.45

BCH Surgery B Management

Anne-Marie McShane

12.40-12.45

BCH Surgery Division Management

Liz Adamson

12.40-12.45

BCH Surgery Management Team

Pete Grogan

12.45-12.50

BCH Surgical Day Care

Fay Collins

12.45-12.50

BCH Theatres

Aaron Kelly

12.45-12.50

BCH Therapy Department

12.50-12.55

BCH Transformation Team

Liz Moore

12.50-12.55

BCH Trauma and Orthopaedics

Emily Allen

12.50-12.55

BCH Trust Bank

Bank

12.55-1.00

BCH Urodynamics

Sarah Kearney

12.55-1.00

BCH Vital Services

Wayne Smith

12.55-1.00

BCH Ward 1

Jane Cotterill

1.00-1.05

BCH Ward 10

Alia Mahmood

1.00-1.05

BCH Ward 11

Anita Patel

1.00-1.05

BCH Ward 12

Kelly Anne-Jones

1.05-1.10

BCH Ward 15 Annex

Amy Brown

1.05-1.10

BCH Ward 17

Michelle Rose

1.05-1.10

BCH Ward 18

Hannah Craig

1.10-1.15

BCH Ward 19

Hannah Craig

1.10-1.15

BCH Ward 2

Donna rogers

1.10-1.15

BCH Ward 5

Kate Dolman

1.15-1.20

BCH Ward 7

Grace Butler

1.15-1.20

BCH Ward 8

Helen Cox

1.15-1.20

BCH Ward 9

Laura Roberts

1.20-1.25

BCH Workforce

Bethan Downing

9.00-9.05

BWH - Charlotte Road Team

Jayne Woodroffe

9.00-9.05

BWH Admissions Office, 3rd floor

Nicky Smith

9.00-9.05

BWH Anaesthetics

Annabelle Whapples

9.05-9.10

BWH Andrology Lab

Qamar Walyat

9.05-9.10

BWH Antenatal Clinic

Charlotte Smyth

9.05-9.10

BWH Bereavement

Karen Henson

9.10-9.15

BWH Birth Centre

Kookie Salt

9.10-9.15

BWH Booking Office

Tracey Hoban

9.10-9.15

BWH Breast Unit

Siobhan

9.15-9.20

BWH BUMP Team

Cassie Lowbridge

9.15-9.20

BWH Catering

Jackie Heckman

9.15-9.20

BWH Cellular Pathology

Tervinder Sokhi

9.20-9.25

BWH Clinical Chemistry

Chris Johnston

9.20-9.25

BWH Clinical Genetics

Charlotte Sherlaw-Sturrock

9.20-9.25

BWH Colposcopy

Carol nutting

9.25-9.30

BWH Complaints

Tracey Oseland

9.25-9.30

BWH Day Assessment Unit

Melanie Brown

9.25-9.30

BWH Delivery Suite

Ellen Pike

9.30-9.35

BWH Diabetes Antenatal clinic

Abigail Penberthy

9.30-9.35

BWH EPAU

Donna Lee Sharpe

9.30-9.35

BWH Estates

Andy Jones / Gail Alexander

9.35-9.40

BWH Executive Team

Neil Barnet

9.35-9.40

BWH Facilities

Gail Alexander

9.35-9.40

BWH Fertility Centre

Angela waliszewska

9.40-9.45

BWH Fetal Medicine

Emma Prentice

9.40-9.45

BWH Genetics

Carol Hardy

9.40-9.45

BWH Genetics Laboratory

Shaneila Mughal

9.45-9.50

BWH Governance

Rachel White

9.45-9.50

BWH Gynae Outpatients

Atul Ghai

9.45-9.50

BWH Gynae Theatres

Gemma Denman

9.50-9.55

BWH Gynaecology

9.50-9.55

BWH Haematology

Laura Johnston

9.50-9.55

BWH Histopathology

Susan Williams

9.55-10.00

BWH Homebirth Team

Dayna wright

9.55-10.00

BWH Housekeeping

Gail Alexander

9.55-10.00

BWH ICT

Will Columbine

10.00-10.05

BWH Maternity

Sarah Evans

10.00-10.05

BWH Maternity Professional Practice

Judy Lane

10.00-10.05

BWH Medical engineering

Mr Jason Marston

10.05-10.10

BWH Medical Records

Kate Hewitt

10.05-10.10

BWH Medical secretaries

Jo Vaughan

10.10-10.15

BWH Neonatal Surgical Ward

10.10-10.15

BWH Neonatal Unit

Precious Nyagumbo

10.10-10.15

BWH Newborn Hearing

Sarah murphy

10.15-10.20

BWH NICU

Angela Reid

10.15-10.20

BWH Obstetrics and Gynaecology

Nicky Smith

10.15-10.20

BWH PALS

Carla Johnson

10.20-10.25

BWH Pathology

Dr Anthony Williams

10.20-10.25

BWH Pathology - Haematology

Laura Johnston

10.20-10.25

BWH Patient Admin Services

MARY BROAD

10.25-10.30

BWH Pharmacy

Ross Flavell

10.25-10.30

BWH Physio

Grete Drewitt

10.25-10.30

BWH Porters

Gail Alexander

10.30-10.35

BWH Post Room

Gail Alexander

10.30-10.35

BWH Postnatal Ward

10.30-10.35

BWH Quality Governance Team, Vincent Drive

Louise Rudd

10.35-10.40

BWH Quinton Lane Midwives

Natalie Hart/Judith Dickens

10.35-10.40

BWH Radiology

Annette Noonan

10.35-10.40

BWH Research and Development

Chloe Ohara

10.40-10.45

BWH Safeguarding

Jo Mardell

10.40-10.45

BWH Switchboard

Mr A Jones

10.40-10.45

BWH Theatres

Michael Jones

10.45-10.50

BWH Urogynaecology

Mr Toozs Hobson

10.45-10.50

BWH Ward 1

Sophie Banks

10.45-10.50

BWH Ward 2

marie ford

10.50-10.55

BWH Ward 4

Jean Hughes

10.50-10.55

BWH Ward 5

Nicky Speakman

10.50-10.55

BWH Ward 7

Marie Ford

10.55-11.00

BWH Ward 8

Rebecca Hipwood

10.55-11.00

BWH Weoley Castle Community Team

Jo graham

10.55-11.00

BWH WMRGL

Andrea Guilliatt

10.55-11.00

Parkview

Cheryl Martins

11.00-11.05

Parkview - Ashfield

Craig Hodgson

11.00-11.05

Parkview - Blakesley Centre

Joanne Barnett

11.00-11.05

Parkview - FTB - ADHD

Kara Jeffery

11.05-11.10

Parkview - FTB - Autism Assessment

Dr Katy Robson

11.05-11.10

Parkview - FTB - EI

Tui Rosindale

11.05-11.10

Parkview - FTB - Finch Road

Adam Beales

11.10-11.15

Parkview - FTB - Irwin Unit

Emma Fuller

11.10-11.15

Parkview - FTB - Learning Disabilities Team

Jenny Brady

11.10-11.15

Parkview - FTB - North Core Team

Adam Beales

11.15-11.20

Parkview - FTB - SEDS

Rebecca Dargan

11.15-11.20

Parkview - FTB - STICK

Elizabeth Reape

11.15-11.20

Parkview - FTB - Urgent Care CAMHS

Holly Lancaster

11.20-11.25

Parkview - Oaklands Centre

Kay Hill

11.20-11.25

Parkview - Quinton Lane Team

Judith Dickens

11.20-11.25

Parkview FTB DICE Team

Ted Page

11.25-11.30

Parkview FTB Pharmacy

Tayebah Abbasi

11.25-11.30

Parkview OT

keeley newton

11.25-11.30

Parkview Willows School

Suzy Bradbury